


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.0922 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 10 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 2972
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.37531 | $3.75310 |
| 25 | $0.36447 | $9.11175 |
| 50 | $0.35394 | $17.69700 |
| 100 | $0.32060 | $32.06000 |
| 300 | $0.31500 | $94.50000 |
| 500 | $0.30949 | $154.74500 |
| 1000 | $0.29837 | $298.37000 |
| 3000 | $0.26916 | $807.48000 |
| 5000 | $0.24280 | $1214.00000 |
| 10000 | $0.24194 | $2419.40000 |
